• Cvičenie OŽaZ

• Druhostupniari si na cvičení pripomenuli pravidlá pobytu a pohybu v prírode, ochrany zdravia a života, ako aj pravidlá prvej pomoci.

• Deň Zeme

• V piatok sa aj trieda prípravného ročníka zapojila do osláv Dňa Zeme.  Začali tým, že do školy prišli oblečení vo farbách Zeme. Žiaci si pozreli krátku prezentáciu o Zemi, v skupinovej práci strihali, lepili a tvorili.Potom sa dozvedeli, ako a prečo je potrebné Zem chrániť. Naučili sa nové poznatky o triedení odpadu a vybalili farebné tašky na triedený odpad, ktoré v triede hneď aj začali používať.

• Šikovní prípravkári

• Chlapci v prípravnom ročníku poznajú všetky ročné obdobia. Svojimi obrázkami privítali jar a ukázali, že poznajú jarné kvietky.

• Štvrtáci v knižnici

• Aj štvrtáci si pripomenuli  výročie narodenia H. Ch. Andersena . Zúčastnili sa aktivít v Knižnici na Juhu, kde bolo pre nich pripravené pútavé čítanie, anketa, aj informácie, ktoré boli pre mnohých nové.

• Tekuté zlato

• Tekuté zlato – štvrtáci chvíľu hádali, čo to môže byť za zlato. Od pani včelárky sa dozvedeli veľa užitočných informácií. Rozprávanie bolo pútavé, deti zaujalo. O tom svedčili aj ich otázky. Najviac ich zaujímal vývoj kráľovny. Neodišli naprázdno, i keď bolo treba priložiť ruku k dielu. Výsledkom bola vlastnoručne  vyrobená sviečka a darček pexeso.

• Noc s Andersenom 2022

• Dňa 1.4. sa na Slovensku uskutočnil 17. ročník rozprávkovej Noci s Andersenom.
            Prváci a druháci sa počas celého minulého týždňa ponárali do deja rozprávok knihy Kroniky Narnie od spisovateľa C.S. Lewisa. Žiaci so záujmom počúvali príbehy odvážnych detí Lucy, Petra, Edmunda a Susan.
            Večer 1.apríla sme sa stretli a objavovali ďalej príbeh medzi dobrom a zlom. Deti prešli zázračnou skriňou do sveta Narnie, zabavili sa pri hľadaní indícií v pokladovej hre, učili sa o hlavných postavách a o autorovi príbehu. Neskôr večer im pani učiteľky čítali z Kroniky Narnie a čakalo ich prekvapenie v podobe triedneho kina.

• Zápis do 1. ročníka a 1. ročníka NKS

Základná škola, Východná 9, Trenčín oznamuje, že

zápis žiakov do prvého ročníka  a 1. ročníka s NKS na školský rok 2023/2024 sa uskutoční

3. a 4. apríla 2023 (pondelok, utorok) od 14.00 do 17.00 hod.

Ak máte záujem o zápis do triedy pre žiakov s NKS, uveďte, prosím, túto skutočnosť v prihláške - v časti Poznámka.

V zmysle platnej legislatívy riaditeľ školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa do 15. júna 2022. O spôsobe prevzatia rozhodnutí budete informovaní prostredníctvom webstránky školy.

• Riaditeľské voľno

• V súvislosti s  organizačným zabezpečením Testovania 9 riaditeľka školy vyhlasuje na 6.apríla 2022 (streda) RIADITEĽSKÉ VOĽNO pre žiakov II. stupňa.

Vyučovanie na I. stupni bude prebiehať v štandardnom režime, v prevádzke ostáva ŠKD a ŠJ.

• Chemická olympiáda

• Po dlhšej vynútenej prestávke sa podarilo zorganizovať okresné kolo chemickej olympiády prezenčne. Zo školských kôl postúpilo 18 žiakov a tí sa 25.3. 2022 stretli v laboratóriu našej školy. Teší nás, že medzi nimi boli aj dvaja zástupcovia našej školy - Z.Maršálková a S. Albrecht. Za úspešnú reprezentáciu školy im patrí vďaka.

• Deň vody

• K vylúšteniu tajničky, ktorou si pripomenuli, že 22. 3. je Svetovým dňom vody, si štvrtáci zopakovali vybrané slová a deti z prípravného ročníka tiež vedia, že rybky majú rady čistú vodu.

• NaBlízku - pokračujeme

• V stredu a vo štvrtok na našej škole pokračoval program NaBlízku. Spoločné hodiny boli realizované so všetkými ročníkmi za pomoci triednych učiteľov a pani učiteľky dejepisu. Deti mali priestor na slobodné vyjadrenie emócii a voľnú diskusiu v uvoľnenej atmosfére. Predstavili sme si tiež základné techniky zvládania stresu a nepríjemných pocitov, ktoré v ťažkých časoch neraz trápia aj najmenších. Deti veľa vnímajú, veľa cítia a vedia mnoho dávať. Spolu s nimi chceme aspoň takto podať ruku všetkým, ktorí to potrebujú.

• NaBlízku

• NaBlízku - deň I

Deti nie sú voči svetovej situácii imúnne, vedia a vidia viac ako by sme od nich čakali. A preto sme začali akciu NaBlízku. Nie, nechceme posilňovať strach, hľadať vinníkov či riešenia. Deti majú možnosť vyjadriť emócie, pýtať sa a hlavne hľadať a vyjadriť blízkosť, Veľmi pekne to vyjadruje obrázok piatačiek. Pri kreslení sa dve z nich držali za ruky, aby ďalšia vedela čo najvernejšie nakresliť ako podanie rúk vyzerá. Tie nakreslené mali na výslednom obrázku patriť prezidentom. Najväčšou inšpiráciou k blízkosti a mieru je podanie rúk - tých našich.