• Zápis do 1. ročníka a 1. ročníka NKS

• Základná škola, Východná 9, Trenčín oznamuje, že

zápis žiakov do prvého ročníka  a 1. ročníka s NKS na školský rok 2023/2024 sa uskutoční

3. a 4. apríla 2023 (pondelok, utorok) od 14.00 do 17.00 hod.

Ak máte záujem o zápis do triedy pre žiakov s NKS, uveďte, prosím, túto skutočnosť v prihláške - v časti Poznámka.

V zmysle platnej legislatívy riaditeľ školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa do 15. júna 2022. O spôsobe prevzatia rozhodnutí budete informovaní prostredníctvom webstránky školy.

• OZNAM - Zmena výšky poplatku ŠKD

• V zmysle § 114 ods.6 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)  a VZN Mesta Trenčín  č. 2/2023 sa stanovuje výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti v ŠKD od 01.03.2023

15,00 € na 1 žiaka.

Ak školský klub detí navštevuje viac detí z tej istej rodiny (deti toho istého zákonného zástupcu), príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí je na každé ďalšie dieťa znížený na 10 €.

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný uvedený príspevok uhradiť na účet ŠKD vždy do 15. mesiac vopred.

• Exkurzia

• Siedmaci a ôsmaci absolvovali zaujímavú exkurziu do sklární Vetropack Nemšová. Videli a dozvedeli sa veľa zaujímavého o skle od jeho separácie až po nové výrobky.

• Dobré správy

• Máme pre Vás dobré správy! Túto vetu chceme počuť všetci, najmä v časoch, keď cítime, že dôvodov na radosť je akosi pomenej. Hoci sa nám to tak môže niekedy zdať, dobré správy z médií nezmizli, len ich treba o trochu viac hľadať. Ilustrátor a režisér animovaných filmov Martin Smatana si dal tú prácu aj za nás a zozbieral 52 pozitívnych príbehov z celého sveta a vytvoril k nim veselé obrázky z použitého textilu. Vznikla tak krásna kniha plná reálnych dobrých správ.Naši tretiaci sa jeho tvorbou inšpirovali. Knihu spoločne prečítali, rozprávali sa o rôznych témach a radostných maličkostiach v našich životoch, na ktoré občas zabúdame alebo ich vytesníme niečím nepríjemným. Na záver deti vytvorili zo starých textílií ilustrácie s popisom ich vlastných dobrých správ.

• Valentín

• Asi neexistuje človek, ktorého by nepotešilo prianie písané alebo kreslené s úprimnosťou a láskou.

• Karneval

• Karneval je príležitosť tešiť sa z nádherných masiek, ktoré deti predviedli. Okrem toho  si zatancovali, zahrali si rôzne hry a riadne sa vybláznili.

• 6. február - Svetový deň bez mobilu

• Svetový deň bez mobilu vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa, ktorý ako prvý napísal knihu o mobile - Tueur de portable sans mobil apparent. V tento deň by si ľudia mali vypnúť mobilné telefóny, aby sa zamysleli nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného prostriedku a s cieľom uvedomenia si skutočných hodnôt života.

• Zaujímavý deň v 2.A

• Dnes sa 2.A zmenila na mravenisko s usilovnými mravcami. Celý deň vo svojom mravenisku plnili dôležité úlohy a učili sa. Skladali mravčie puzzle, počítali vajíčka, hľadali cestu ku kráľovnej, budovali si mravenisko. Počas dňa sa tiež starali o svoje vajíčka, usilovne kŕmili larvy, strážili mravenisko a ochraňovali kráľovnú. Čítali aj zaujímavé texty a rozmýšľali nad otázkami o nich. Nakoniec sa posilnili medovicou, ktorú im naznášali kamarátky vošky. Takto si zopakovali všetko, čo sa na prvouke učili o spoločenstve mravcov.

• Hviezdoslavov Kubín

• Do školského kola sútaže prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa zapojilo 10 žiakov z 2. - 4.ročníka . Na 1.mieste sa umiestnil žiak 2. ročníka Adam Zelei, na 2.mieste žiačka 3.ročníka Dominika Slaboňová a na 3.mieste žiak 4.ročníka Oliver Grofík. Víťazi obdržali diplomy s vecnými cenami. Všetci sa už tešia na ďalší ročník .

• Všetkovedko

• Žiakom našej školy sa darilo. Spolu súťažilo 10 žiakov 2. - 4.ročníka. Najlepší z nich získali titul Vsetkovedka, ostatní titul Vsetkovedkov učeň a obdržali vecné ceny. Deti si zasúťažili a tešia sa už teraz na budúci ročník.