• Oznam o vzdelávaní žiakov a testovaní

• Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že od pondelka 3. 5. 2021 už škola nevyžaduje od žiakov II. stupňa a od zákonných zástupcov žiakov I. a II. stupňa negatívny test na COVID-19. Naďalej sa prostredníctvom EduPage predkladá čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Žiaci 5. - 7. ročníka podľa v súčasnosti platného COVID automatu pokračujú v dištančnej forme vzdelávania.

• Ďalší príklad hodný nasledovania

• Viki Valachová tiež prispela svojou aktivitou ku DŇU ZEME. Viky bola veľmi prekvapená, koľko toho vyzbierala a sama videla pohodené plechovice, rôzne sáčky, odpadky so sladkostí, vreckovky, dokonca umývadlo, pohodené zaváraniny, poháre, fľaše sklenené aj plastové, dokonca aj rúška a respirátory. Spolu s rodinou zbierali  v okolí ihriska, kostola a oproti škole. Na jednej strane  boli smutní z toho, ako to okolo nás vonku vyzerá, no na druhej strane získali skvelý pocit z toho, že  naše okolie trošku  upratali. Ďakujeme.

• Deň Zeme trochu inak

• Jakubko a Jurko si zalúžia pochvalu za spontánne poupratovanie ihriska. Areál školy je otvorený, slúži všetkým, je ale smutné, že jeho návštevníci, obyvatelia sídliska, nechávajú po sebe takéto vizitky.

• DEŇ ZEME

• Aj tento rok si žiaci našej školy pripomenuli Deň Zeme. Žiaci na prvom stupni sa venovali témam - Lesy -  Pľúca zeme , Triedenie – ochrana svojho mesta. Prváci sa rozprávali o živej a neživej prírode, ako ju môžeme chrániť, spoznávali formy vody . Žiaci z prípravného ročníka spoznávali prvé jarné kvietky a život živočíchov.

Ani online vyučovanie na 2. stupni nebolo prekážkou venovať sa  Dňu Zeme.

Žiaci vytvárali postery, pracovali v PZ, hovorili o témach - Monitorovanie týždennej spotreby vody v domácnosti, turisti a ich negatívny vplyv na životné prostredie, klimatické zmeny, voda a jej okolie, ľudské sídla, chránené živočíchy v našom okolí, dôsledky znečistenia vzduchu, vody a pôdy, globálne enviromentálne problémy a ich riešenie, v matematike riešili slovné úlohy s  enviro témami.

• Návrat žiakov 8. a 9. ročníka

• Prezenčná výučba žiakov 8. a 9. ročníka sa začína 19. apríla 2021.

• Pri vchode každý žiak odovzdá vyplnené Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a k nahliadnutiu negatívny test na Covid-19 – svoj aj oboch zákonných zástupcov žijúcich v spoločnej domácnosti, resp. potvrdenie o prekonaní Covid-19 alebo potvrdenie o výnimke z testovania.

Negatívny test nesmie byť starší ako 7 dní. Po vypršaní platnosti testu musí žiak aj zákonný zástupca neodkladne doložiť nový test, inak dieťa nebude môcť navštevovať školu. Triedni učitelia budú kontrolovať platnosť testov a komunikovať s rodičmi.

Kvôli zrýchlenej administrácii pri kontrole požadovaných tlačív môžete posielať triednym učiteľom cez EduPage alebo emailom naskenované alebo nafotené platné negatívne testy. Alternatívou je aj screenshot obrazovky, resp. sms správa o negatívnom výsledku testu s čitateľným dátumom. Škola bude s poskytnutými údajmi narábať len za účelom začatia prezenčného vyučovania a podľa platných nariadení GDPR.

Žiak môže vstúpiť do budovy školy len s dýchacími cestami prekrytými rúškom, prípadne respirátorom. Ostatné informácie o organizácii vyučovania sa dozvedia žiaci od triednych učiteľov po nástupe do školy.

Školská jedáleň bude k dispozícii v štandardnom režime, prosíme o včasné odhlasovanie zo stravovania.

UPOZORNENIE

Je potrebné, aby rodičia svoje deti pred nástupom do škôl dali otestovať antigénovým testom v prípade, ak pre nich neplatí výnimka z testovania. Testovanie môžu absolvovať už od stredy 14. 04. 2021. Test im platí 7 dní a vyhnú sa tak dlhým radom v súkromných MOM počas soboty a nedele. Mesto Trenčín ako zriaďovateľ základných škôl nebude z dôvodu potreby testovania žiakov 8. a 9. ročníkov vytvárať nové mobilné odberové miesta.

• Prezenčné vyučovanie žiakov 1. stupňa

• Oznamujeme rodičom a žiakom 1. stupňa, že od 7. apríla 2021 - streda,  začne prezenčné vyučovanie  ročníkov 1. - 4.

Školský klub bude v prevádzke v obvyklom režime.

Podmienky prezenčného vzdelávania -  podmienkou nástupu na prezenčné vyučovanie žiakov I. stupňa základných škôl je preukázanie sa výsledkom negatívneho testu oboch zákonných zástupcov (ak žijú v spoločnej domácnosti s dieťaťom) nie starším ako 7 dní, príp. potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 90 dní, alebo doklad o druhom zaočkovaní starší ako 14 dní. - prostredníctvom EduPage - v časti Žiadosti, vyhlásenia - pridať aj negatívny test, prípadne iný vyššie uvedený doklad ( sken, foto).