• Krst kníh v 3.A

• Mesiac marec patril knihám, a tak sa naši šikovní tretiaci pokúsili vytvoriť svoje vlastné knihy. Viac ako mesiac na knihách usilovne pracovali. Na začiatku sa stretli s pani spisovateľkou Silviou Havelkovou, ktorá im na besede vysvetlila presný postup tvorby knihy. Deti dostali zväzok čistých papierov a už to bolo iba v ich rukách. Písali, ilustrovali, diskutovali, trpezlivo si pomáhali. Výsledok sa všetkým žiakom páčil a zaslúžili si patrične osláviť svoje diela, a tak ako aj známi spisovatelia, i naši tretiaci svoje knihy pokrstili rôznymi predmetmi, ktoré si sami vybrali. Na záver si vychutnali i slávnostný prípitok. Teraz už si môžu všetky svoje krásne knihy navzájom prečítať.

• Basketbal

• Naši deviataci nás vzorne reprezentovali v 3x3 basketbale a postup do vyššej skupiny im ušiel len o 2 body. Aj napriek tomu im fandíme a ďakujeme.

• Lovec Hradov

• K žiakom 3.A a 4. A triedy zavital Lovec hradov, ktorý je propagátorom poznávania hradov na Slovensku a v okolitých štátoch. Svoje znalosti v tejto oblasti si preverili testom. Na stránke lovechradov.sk si žiaci s rodičmi môžu naplánovať navštevu hradov a rozšíriť si svoje vedomosti.

• Veľkonočné pohľadnice

• Druháci sa na hodine slovenského jazyka učili správne vypísať adresu na pohľadnici a napísať vhodný text.
            Na pošte si kúpili známky a poslali Veľkonočné pohľadnice svojim kamarátom a blízkym.

• Andersenova noc

• Tento rok sa Andersenova noc niesla v téme Cesta okolo sveta za 80 dní. Žiaci počas večera cestovali okolo sveta a plnili rôzne úlohy, za ktoré dostávali rôzne indície, kúsky mapy a pečiatky do pasov. Žiaci sa téme venovali niekoľko týždňov dopredu na rôznych vyučovacích hodinách.

• Zápis do 1. ročníka a 1. ročníka NKS

• Základná škola, Východná 9, Trenčín oznamuje, že

zápis žiakov do prvého ročníka  a 1. ročníka s NKS na školský rok 2023/2024 sa uskutoční

3. a 4. apríla 2023 (pondelok, utorok) od 14.00 do 17.00 hod.

Ak máte záujem o zápis do triedy pre žiakov s NKS, uveďte, prosím, túto skutočnosť v prihláške - v časti Poznámka.

V zmysle platnej legislatívy riaditeľ školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa do 15. júna 2022. O spôsobe prevzatia rozhodnutí budete informovaní prostredníctvom webstránky školy.

• 1.apríl - Svetový deň vtáctva

•  Žiaci 3.A si pripomenuli Svetový deň vtáctva výrobou vlnených vtáčikov, ktorým vyrobili aj hniezdo s jarnými vajíčkami. Okrem jemnej motoriky si žiaci riadne precvičili aj trpezlivosť a dozvedeli sa nové informácie o niektorých našich slovenských vtáčikoch.

• Naši šikovní korčuliari

• 2.A a 2.B absolvovali korčuliarsky výcvik v spolupráci s mestom Trenčín. Počas kurzu navštívili múzeum hokeja na štadióne. Posledný deň predviedli svojim rodičom rôzne disciplíny a nakoniec dostali krásne medaily a diplomy.

• OZNAM

• Vážení rodičia, v dôsleku vzniknutej havarijnej situácie bude 31.marca 2023 (piatok), v priestoroch školy odstavené kúrenie Z tohto dôvodu je potrebné, aby deti prišli do školy teplejšie oblečené. Ďakujeme za pochopenie.

• 9.A

• V spolupráci s policajným zborom a s okresnou prokuratúrou si  žiaci v triede 9.A interaktívne vypočuli prednášku na tému trestnoprávna zodpovednosť.

• Sme jeden tím

• Dnešný deň sme spolu s deviatakmi venovali spolupráci, vzájomnej pomoci, komunikácii, rešpektu a dobre sme sa pri tom bavili. V skupinách sme kreslili dokonalú školu. Žiaci si vzájomne zbalili kufre a do kufrov si navzájom napísali odkazy, spomienky a priania.

• Deň vody v 4.A

• Žiaci si pripomenuli význam vody a zopakovali si počas vlastivedy svoje vedomosti o riekach, vodných nadržiach, vodopádoch a o gejzíre na Slovensku.