• Súťaž Mother flower

• Zapojili sme sa do súťaže Mother flower. Témou tohto ročníka je sadenie trvaliek. Za účasť v minulom ročníku sme získali semienka lúčnych kvetov. Súťaž trvá do 30. 4., bližšie informácie získate na stránke - www.motherflower.family.

• Zápis do 1. ročníka a úvodného ročníka NKS

• Základná škola, Východná 9, Trenčín oznamuje, že zápis žiakov do prvého ročníka

a úvodného ročníka s NKS na školský rok 2024/2025 sa uskutoční

8. a 9. apríla 2024 (pondelok, utorok) od 14.00 do 17.00 hod.

Ak máte záujem o zápis do úvodného ročníka pre žiakov s NKS, zakliknite v prihláške nultý ročník.

V zmysle platnej legislatívy riaditeľ školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa do 15. júna 2024. O spôsobe prevzatia rozhodnutí budete informovaní prostredníctvom webstránky školy.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Deviatačka Lilly Kráľová sa stala úspešnou riešiteľkou 34. ročníka celoštátného kola olympiády. Pracovala pod vedením p. uč. Guričanovej a my gratulujeme.

• Marec - mesiac knihy a Noc s Andersenom 4.A

• Ani sme sa nenazdali, prišla jar a s ňou mesiac, ktorý patrí knihám. Naši štvrtáci pravidelne a radi čítajú v škole, v knižnici a aj doma. Počas uplynulých dní sa zapojili do Čitateľského maratónu, svoje priateľstvo s knihami zobrazili aj výtvarne a mesiac knihy zavŕšili Nocou s Andersenom vo Verejnej knižnici M. Rešetku. Akcia sa deťom veľmi páčila, odniesli si z nej krásne a veselé zážitky.

• Deň vody v 3.A

• Tretiaci oslávili deň vody rôznymi aktivitami, ktoré prepojili s učivom. Najviac sa im páčila aktivita, pri ktorej si tvorili krásnu vlastnú dúhu.

• Hodina deťom

• 21. marca sa uskutočnila celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde aj náš školský dobrovoľnícky tím v uliciach a v škole  zbieral príspevky do pokladničky. Výnos bol určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením. Náš príspevok vo výške 62,50 eur bol zaslaný nadácii. Za Vaše príspevky Vám veľmi pekne ďakujeme!

• Mesiac knihy - Čitateľský maratón

• 18. 3. - 22. 3.  sme sa venovali čítaniu. Počas čitateľského maratónu sme čítali v slovenskom, nemeckom, anglickom, ukrajinskom a v ruskom jazyku. Náš "Mladý vietor z  Východnej" si pripravil čitateľské úryvky a aktivity pre žiakov celej školy, ktoré počas dvoch dní realizovali so všetkými našimi deťmi.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne - testovanie 9

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

Dňa  20. marca 2024 riaditeľka školy udeľuje žiakom 5. – 8. ročníka riaditeľské voľno. K opatreniu sa pristupuje z dôvodu zabezpečenia optimálnych podmienok pri testovaní deviatakov – Testovanie 9 - 2024.

Žiaci 5. - 8. ročníka budú automaticky odhlásení zo stravy v ŠJ.

• Tretiaci a vybrané slová

• Tretiaci sa počas niekoľkých uplynulých mesiacov venovali vybraným slovám. Cez rôzne hry si žiaci upevňovali učivo o vybraných a príbuzných slovách. Po prebratí jednej skupiny vybraných slov, žiaci písali voľné príbehy, ktoré v triede čítali. Zážitkovým učením si zlepšovali aj známky z diktátov.

• Rodičovské združenie 11. 3. 2024 - voľby členov rady školy

• Vážení rodičia,

pozývame vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 11. 3. 2024 o 16.00 hod. v školskej jedálni.

Program: voľba zástupcov rodičov žiakov základnej školy za členov Rady školy pri ZŠ, Východná 9, Trenčín.

Návrh kandidáta do volieb RŠ za rodičov je možné predložiť spolu so súhlasom kandidáta v písomnej podobe do 8. 3. 2024 do 14.00 hod. riaditeľke školy.

Účasť zákonných zástupcov je nutná.

• 2 % Klub aktivít školy

• Milí naši rodičia a priatelia školy,

ďakujeme všetkým, ktorí nám v minulých rokoch 2 % zo zaplatenej dane z príjmov poukázali. Vďaka Vám a Vašim 2 % sme mohli zlepšiť prostredie a vybavenie školy pre Vaše deti prostredníctvom nášho o.z. Klub aktivít školy. Blíži sa čas daňových priznaní za rok 2023, a preto Vás prosíme o podporu prostredníctvom 2 % aj v tomto roku. Potrebné tlačivá nájdete na našom webe v sekcii Viac-2 %.

Ďakujeme.

Klub aktivít školy